با وارد کردن ایمیل خود محتوای این صفحه به ایمیل شما فرستاده می شود
محتوای این صفحه به ایمیل شما ارسال گردید.
ارسال
انصراف

کلینیک دامپزشکی آران نوروز 1397 را به دوستدارن و صاحبان حیوانات، دامپزشکان، همه هموطنان و حتی خود حیوانات دوست داشتنی تبریک می گوید. کلینیک دامپزشکی آران سالی پر از شادی و سلامتی برای شما و دوستان پشمالوی تان آرزو دارد. امیدواریم امسال بیش از هر سالی مراقب حیوانات خانگی خود باشید و ما نیز بهتر از هر سال در خدمت شما و سلامت، بهداشت و درمان حیوانات دوست داشتنی باشیم.برای نوروز 1397 آماده اید؟ می خواهید تعطیلاتی شیرین در کنار خانواده و فامیل و دوستان داشته باشد؟ حیوان خانگی  جزو خانوادۀ شماست پس خوشحالی، سلامت و آرامش او نیز مهم است. برای آن که عیدی بی دردسر و شاد و شیرین داشته باشید و همراه حیوان خانگیتان خوش بگذرانید حتما به نکات زیر توجه کنید:
·       در ایام نوروزی درمان های حیوانتان را فراموش نکنید. حواستان باشد داروهای ضروریش را در خانه یا در سفر به همراه داشته باشید.
·       بهتر است گربه تان را با خود به سفر نبرید. گربه ها علاقه ای به دور شدن از قلمرو شان را ندارند. اصلا مثل سگها حیواناتی ددری نیستند. بهتر است گربه را خانه بگذارید و از دوست و فامیلی خواهش کنید هر روز به او سر بزند.
·       در طول سفر ،حیوانتان را به دلیل مقررات اجتماعی در جعبه مخصوص حمل حیوانات قرار دهید تا آرامش و امنیت داشته باشد. با قرار دادن حیوان در جعبه رانندگی امن تری خواهید داشت و حیوانتان حواستان را پرت نخواهد کرد
·       حیوانتان را قبل از یک سفر طولانی به رفت و آمد در داخل ماشین عادت دهید تا در ماشین مضطرب نشود و مشکلی پیدا نکند
اجازه ندهید سگ تان سرش را از ماشین بیرون کند زیرا گردو غبار، حشرات برای حیوان مشکل ساز خواهد شد. می تواند باعث بروز مشکلات چشم و پلک سوم می شود.
·       اگر سگتان دچار تشویش شدید یا تهوع می شود با دامپزشکتان برای استفاده از داروی مناسب قبل از سفر مشورت کنید (هیچگاه بدون مشورت با دکتر حیوانتان را سرخود درمان نکنید)
·       هیچگاه حیوانتان را تنها در داخل ماشین پارک شده نگذارید. در مناظق گرم حیوانتان به سرعت گرمازده می شود.
·       گاهی از ماشین پیاده شوید و حیوانتان را با قلاده بگردانید.
·       اگر قصد دارید به مناطق جنگلی و باغ سفر کنید حتما از قطره ادوکیت (( Frontline یا Advocate استفاده نمایید.
·       مراقب کنه ، کک و مایتها باشید. این موجودات ممکن است هرجایی باشند. در طول سفر مخصوصا در مناطق جنگلی هر روز بدن سگ یا گربه را خوب بجورید
·       وسایلی که با خودتان برای سگ یا گربه‌تان می برید چیست؟ غذای مخصوصش، جای دستشویی و خاک مخصوص، داروهای حیوان، شناسنامه، اسباب بازی ویا پتو مورد علاقش و...
·       روی قلاده حیوانتان نام، نام خودتان و آدرس و تلفنتان را حتما بنویسید. بهتر است حیوانتان میکروچیپ داشته باشد.
·       در طول سفر آب و ظرف آب مخصوص حیوانتان را نیز با خود ببرید و اجازه ندهید از هر جایی و از هر آبی بنوشد. حتما آب تمیز و تصفیه شده در دسترسش بگذارید.


راستی در ایام عید و مهمانی مراقب باشید تا مواد خطرناک مانند آجیل و شوکولات از دسترس حیوان خانگیتان دور بماند.

کلینیک دامپزشکی آران در روزهای تعطیل رسمی ( از 29 اسفند تا 4 فرودین و 10 تا 13 فروردین) تعطیل می باشد و از 5 تا 9 فروردین از ساعت 15:30 تا 20:30  آمادۀ خدمت رسانی به شما عزیزان خواهد بود. 

زمان انتشار: دوشنبه 28 اسفند 1396 (3 سال قبل)
تعداد بازدید: ۲۳۲۰
لطفا سوالات خود را در این قسمت مطرح نفرمایید و به قسمت سوال از دامپزشک وب سایت مراجعه نمایید
*
ثبت نظر
درحال حاضر نظری برای خواندنی های دامپزشکی ثبت نشده است.