با وارد کردن ایمیل خود محتوای این صفحه به ایمیل شما فرستاده می شود
محتوای این صفحه به ایمیل شما ارسال گردید.
ارسال
انصراف
کلیه حق و حقوق این سایت طبق قوانین نشر و انتشار متعلق به کلینیک دامپزشکی آران می باشد و و هرگونه استفاده از مطالب ، طرح ها و تصاویر پیگرد قانونی دارد.

این سنگ ها در سگ و گربه بر خلاف انسان در کلیه ایجاد نمی شوند بلکه در مثانه ایجاد می گردند. وقتی

این سنگها در مثانه تشکیل می شود ممکن است حرکت کند و باعث بسته شدن جریان ادرار حیوان شود.

دلیل ایجاد این سنگها ممکنه ژنتیکی باشد و یا عوامل دیگری مثل چاقی ،عفونت های مجاری ادراری،

استفاده از غذای خشک و عدم نوشیدن آب به میزان کافی و... 

این سنگ ها بسته به عوامل تشکیل دهندشان انواع مختلفی دارد. عموما اگر سنگ در کلیه قرار داشته باشد نشانی هایی از قبیل وجود خون در ادرار،درد در ناحیه شکم و گهگاه تب ،بی اشتهایی و ضعف دیده میشود. وجود سنگ در مثانه اگر انسداد ایجاد نکرده باشد میتواند علائمی از قبیل تکرر ادرار، دفع میزان کم ادرا، سختی یا درد در هنگام دفع ادرار و یا خون در ادرار ایجاد نماید. این علائم می توانند در برخی بیماری های دیگر نیز دیده شوند. همچنین حیوان میتواند مبتلا به سنگ مجاری ادراری باشد اما هیچ نشانی بالینی از خود نشان ندهد. اغلب در این موارد احتیاج به خارج کردن  سنگ نیست.ولی وقتی حیوان نمیتواند خود را تخلیه کند. از شدت درد ممکن است حیوان به سر و صدا افتاده و مضطرب شود. این حالت یک وضعیت اورژانسی محسوب شده و بی درنگ لازم است به آن رسیدگی شود.تصویر سنگ مجاری ادرار سگ تریر ده ساله

کلیه حق و حقوق این سایت طبق قوانین نشر و انتشار متعلق به کلینیک دامپزشکی آران می باشد و و هرگونه استفاده از مطالب ، طرح ها و تصاویر پیگرد قانونی دارد.

زمان انتشار: دوشنبه 24 تير 1392 (7 سال قبل)
تعداد بازدید: ۵۰۷۵
لطفا سوالات خود را در این قسمت مطرح نفرمایید و به قسمت سوال از دامپزشک وب سایت مراجعه نمایید
*
ثبت نظر
درحال حاضر نظری برای خواندنی های دامپزشکی ثبت نشده است.