تمامی سوالات مطرح شده همراه با پاسخ
شماره صفحه: 7 از 183
با سلام و خسته نباشيد. صاحب گربه پرشين دو ساله هستم. چند روزيه متوجه پوسته هاى ريز لابه لاى موهاى پشتش شدم. (شبيه پوسته هاى سر انسان) ولى روى پوست بدنش زخم يا سرخ بودن و مورد مشكوكى نديدم. رفتار غيرعادى مثل خاروندن هم ازش نميبينم. ميخواستم بپرسم ممكنه پوسته ها علايم بيمارى باشه؟ و احتياج به معاينه داره؟
( این سوال 6 ماه قبل مطرح شد و 5 ماه قبل به این سوال پاسخ داده شده است. )
سلام خسته نباشید.یک گربه نیمه وحشی تو حیاط خونه نگه داری میکنیم.الان متوجه شدیم دستش شکسته رو زمین نمیزاره تازه ورمم کرده از لونش بیرون نمیاد بزور غذا می زارم تو لونش اونجا می خوره هر چی بزور خواستبم بگیریمش ببریم دام پزشک همش چنگ می زنه خیلی نگرانم چکار می تونم براش انجام بدم تو خونه لطفادسریع جواب بدید؟
( این سوال 6 ماه قبل مطرح شد و 5 ماه قبل به این سوال پاسخ داده شده است. )
با درود گربه ی نر یک ساله ای داریم که هم عقیم شده و هم واکسینه.زمانیکه در حدود 4 ماهه بود بخاطر عفونت شدید که داشت پیدایش کردیم و همان موقع با تزریق سرم و آنتی بیوتیک درمان شد اما چون ناشنوا بود در داخل منزل نگه داری میکنیم.این حیوان از همان دوران بچه گی دچار اسهال های دوره ای بود.به طوریکه مثلا دو هفته مدفوع کاملا طبیعی داشت,بعد به مدت 3-4 روزی اسهال میشد و مجدد درمان میشد.یک دوره ی یک هفته ای تحت نظر دکتر با تزریق انواع آنتی بیوتیک های روده ای درمان شد اما الان به مدت یک هفته ست که مجدد اسهال شده.شکمش از دو طرف نفخ داره به طوریکه شبیه گربه های ماده باردار شده.قرص مترونیدازول و کوتریموکسازول, یودوکینول , دیفناکسیلات و اکسی تتراسایکلین(اوکسی وت) هم مصرف میکنه اما تاثیری در روند مدفوعش نداشته.غذای خشک میخوره اما مرغ پخته کته ماست نمیخوره.در شهرستان ما امکانات عکسبرداری نیست.آیا بنظر شما نیاز به گراف از ناحیه ی شکم هست تا علت مشکلات روده ای و نفخ شکم این گربه مشخص بشه؟ این نکته را هم اضافه کنم که قسمت پایین شکمش ,قبل از محل اتصال پا به ران, مقداری برآمده و متورم هست.یعنی از زمان بچه گی اش به این صورت بوده. ممنون از راهنمایی شما
( این سوال 6 ماه قبل مطرح شد و 5 ماه قبل به این سوال پاسخ داده شده است. )
با سلام و خسته نباشيد خدمت شما.سگ من نژاد شيتزو ٥ ساله،عقيم نشده.و تاحالا باردار هم نشده.چون سگم نشونه اي از پريود نداره و پريود نميشه.وقتي يك سالش بود متوجه شدم كخ پريود شده اما ديگه اثري از اون نديدم.علت خطرناك و خاصي داره پريود نشدن سگ من؟؟؟ممنون از شما
( این سوال 6 ماه قبل مطرح شد و 6 ماه قبل به این سوال پاسخ داده شده است. )
با سلام من يه خرگوش دارم امروز ديدم كه لپش باد كرده يعني به خاطر دندونشه دو سال پيش بردمش دامپزشكي گفت تا شيش ماه ديگه ميميره به خاطر دندوناش كاري مي تونم براش بكنم يا نه ؟؟؟لطفا كمك كنيد مرسي .
( این سوال 6 ماه قبل مطرح شد و 6 ماه قبل به این سوال پاسخ داده شده است. )
باسلام من يك گربه ي پرشين ماده دو و نيم ساله دارم كه يكسال هست عقيم شده چند وقتي هست بيرون از ظرف خاكش ادرار ميكند چند بار به دامپزشك مراجعه كردم اما جواب و درمان درستي به من داده نشد سري آخر كه رفتم به من گفتن شربت پرومتازين هر روز ٢ سي سي بهش بدم تا ٢ هفته منتهي گربه ي من فوق العاده لجباز است مدل هاي مختلف دادن شربت را امتحان كردم اما اصلاً نمي خورد و همه را به صورت كف بيرون ميدهد آيا درمان ديگري وجود دارد تا از شر ادرار بيرون از خاك رها شوم ؟
( این سوال 6 ماه قبل مطرح شد و 6 ماه قبل به این سوال پاسخ داده شده است. )
من دو ماه پيش يك گربه توي كوچه پيدا كردم و اوردمش توي خونه هفته پيش گربه من بك تيكه از استخوان مرغ و درسته خورده بود و بعد از اون به سختي استخونو بالا اورد طوري كه باعث شد گلو اس زخم بشه و به سختي اب دهنشو قورت بده گربه بي حال شد و كاملن به غذا بي اشتها بود به دامپزشكي مراجعه كرديم از گربه ازمايش خون براي وجود عفونت گرفتن بعد از اون عكس راديو گرافي از شكمش انجام دادن بعد از اون يك مايع سفيد رنگي با سرنگ وارد گلوش كردن دو امپول زدن سرم هم زدن دوباره هم راديو گرافي و هم كلونوسكوپي شد براي اينكه ببين استخون باعث انسداد روده شده با داخل معده مونده چون گربه من به هيچ عنوان عمل دفع مدفوع نداشت و فقط ادار ميكرد و باافاصله با خوردنه هر غذايي بالا ميورد خلاصه دامپزشك دارويي بهش داد كه باعث شد هر چيزي كه داخل روده اش عست و دفع كنه به مدت نيم ساعت تو يك اتاق با ظرف دستشويي گذاشتنش ابتدا با عكس راديوگرافي دكتر گفت استخوان گير كرده ولي بعد از اين مراحل دكتر گفت احتياجي به جراحي نداره خلاصه به مدت چهار روز پشت سر هم براي زدن انتي بيوتيك و چكاب دكتر گفت بايد مراجع كنه متاسفانه روز اول هر غذايي ميخورد بالا ميورد اشتهاش خوب شده بود و كاملن پر انرژي بود تا روز سوم كه دامپزشك بهش قرص انگل هم داد و دوباره يك امپول هم زِد تا روز سوم گربه حالش خوب بود ميدويد بازي ميكرد و دامپزشك فقط غذاي كنسروي پيشنهاد داد دوباره دامپزشك راديوگرافي و كلونسكوپي انجام داد امپول تزريق كرد و گفت گربه هيج مشكلي نداره گربه بلافاصله هم اسهال شد وهم استفراغ كرد روز چهارم گربه حالش خيلي خوب بود غذا كنسروي ميخورد بازيگرس بود روز پنجم به علته مسافرتي كه داشتم گربه بيقراري هاي زيادي ميكرد حون دكتر از من خواسته بود كه گربه بايد تحته مراقبت باشه ،خلاصه از روز ششم گربه يبوست گرفت بي حال شده بود ولي اشتهاش خوب بود بهش كدو تنبل جعفري هويج رنده شده با كمي روغن زيتون دادم تأثيري نداشت تا دو روز يبوست داشت تا اينكه حون دامپزشك كفته بود شير بهش ندين مقداري شير بهش دادم و يبوستش برطرف شد مشكلي نداشت يكم سرحال شد روز هفتم دوباره بي حال بود و ميخوابيد اشتهاي خوبي داشت اما بعد از خوردنه كنسروش يك ساعت بعد پاهاش شروع به لرزش كرد اونو جاي گرمي گذاشتم دو بره عسل براي كاهش قند خونش بهش دادم و لرزش بدن از بين رفت وقتي از خواب بيدار شد دوباره به دستشويي رفت و مدفوع نه سفت نه خيلي نرمي داشت دوباره بيحال شد تب كرد و از ظهر تا الان فقط خوابيده و گه گاهي چشم هاشو باز ميكنه خيلي نگرانش هستم بايد چيكار كنم و ممكنه مشكل گربه من چي باشه ؟؟؟؟؟؟
( این سوال 6 ماه قبل مطرح شد و 6 ماه قبل به این سوال پاسخ داده شده است. )
اگه به توله سگ دو ماهه تریر مشروب بدیم بزرگ نمیشه جثه اش کوچیک میمونه ؟؟
( این سوال 6 ماه قبل مطرح شد و 6 ماه قبل به این سوال پاسخ داده شده است. )
با سلام بره های کوچک لبهایشان تاول ولثه ها قرمز و خراب معلوم میشود در برهای کوچکتر و ضعیف تر بیشتر اثر کذاشته بره های بزرگتر سالمند علت چیست ؟؟؟. البته کشتار نداشته چه داروهایی موثر است ؟؟؟؟ از لطفتان سپاس گذارم.
( این سوال 7 ماه قبل مطرح شد و 6 ماه قبل به این سوال پاسخ داده شده است. )
سلام خسته نباشید . من گربم 8 ماهشه و ماده هستش . عقیم نشده و الان فکر میکنم زمان فحلیشه . حالش دیروز بد شد بردمش بیمارستان دامپزشکی پاسداران.اونجا ازش ارمایش cbc گرفتن و بهش سرم وصل کردن و جواب ازمایش هم خوب بوده فقط بخاطر زمان فحلیش این حالت های عجیب رو داره . میخواستم بدونم امکانش هست به من بفرمایید که هزینه عقیم سازیش در کلینیک شما چقدر میشه بصورت حدودی هم ذکر بفرمایید ممنون میشم چون میخوام هر چه زودتر برای عقیم کردنش اقدام کنم.
( این سوال 7 ماه قبل مطرح شد و 6 ماه قبل به این سوال پاسخ داده شده است. )
درود و خسته نباشید. گربه ماده ده ماهه دارم. دوسه ماهش بود پیداش کردم. بعد دوسه هفته موقعی که نوازش میکردم، به کمرش که میرسیدم جیغ میکشید. ولی نه لنگ میزد نه زمینگیر بود. فقط یکهفته ای گوشه گیر بود و غذا نمیخورد و با دست غذا میدادم تا اینکه دوباره بازیگوشی و غذاخوردنش خوب و حتی عالی شد. تااینکه دوهفته پیش یهو اعتصاب غذا کرد و دکتر ب کمپلکس و انتی بیوتیک تزریق کرد و قرص اسیدفولیک داد. بعد دوسه روز اسهال و استفراغ شد و بردمش متخصص رادیولوژی و عکس از دستگاه گوارشش گرفت و دکتر اتفاقی ستون مهره رو دید و گفت چندماه پیش مهره کمرش شکسته بود و بد جوش خورد و چون درد داشت غذا نمیخورد و بیجهت انتی بیوتیک تزریق کرد بخاطر همین اسهال استفراغ شد. سوال من اینه که فحل شده بیقراری میکنه. میتونم جفت بزنم؟ جنین به مهره هاش فشار نمیاره و خطر نداره؟ عکس براتون میفرسم. ممنون. ببخشید طولانی شد.
( این سوال 7 ماه قبل مطرح شد و 7 ماه قبل به این سوال پاسخ داده شده است. )
باسلام و احترام خدمت شما من 4 تا گربه خانگی دارم که فقط در داخل خونه نگهداری میشن و همشون حدود 2 سال سن دارن و از اول تمامی واکسن ها و قرص های ضد انگل رو خوردن. یکی از 4 گربه من مدتیه که لاغر شده به طوری که از 6 ماه قبل برخلاف بقیه گربه هام اضافه وزن نداشته.گربه م رو برای چکاپ به کلینیک بردم و اونجا بعد از معاینه بالینی گفتن که گربه م کاملا سالمه و در معاینه هیچ نشونه ای از بیماری نمی بینن و حتی نیاز به آزمایش نداره.باتوجه به اینکه لاغر شدن گربه م باعث نگرانیم شده میخواستم از شما راهنمایی بخوام که چکاری باید انجام بدم.لازم به ذکره که گربه هام غذای رویال کنین ایندور یا جوسرا سوپرپریمیوم میخورن.هر روز دو عدد مولتی ویتامین تاپ تن هم بهشون میدم.ضمنا گربه ام از نظر اشتها و فعالیت کاملا نرماله ولی تقریبا هفته ای یکبار صبحها که بیدار میشه بعد از غذا خوردن، استفراغ میکنه که معمولا به جز غذای تازه خورده شده و کمی موی بدنش چیز دیگه ای با چشم قابل مشاهده نیست.اسهال هم نداره. فقط یه مقدار هم احساس میکنم چشماش حالت بی حالی پیدا کرده
( این سوال 7 ماه قبل مطرح شد و 7 ماه قبل به این سوال پاسخ داده شده است. )
سلام آقای دکترخسته نباشین.من یه گربه یکسال ونیمه دارم که فوق العاده بدغذاست.وهرغذایی رودوست نداره.دکترش ب-کمپلکس روبراش تجویزکرده،وقتی بهش میدم اشتهاش بازمیشه.میخواستم بدونم میتونم همش بهش بدم؟وچندسی سی؟ممنون
( این سوال 7 ماه قبل مطرح شد و 7 ماه قبل به این سوال پاسخ داده شده است. )
با سلام و خسته نباشید خدمت همکار محترم من دامپرشک هستم و از شما راهنمایی می خواستم. می خواستم اگه امکانش هست شرکتهای خارجی دامپزشکی که ضد انگل و داروهای بیهوشی برای سگ و گربه دارند به من معرفی کنید ویا منبعی که نام این شرکتها در آن ذکر شده است با تشکر
( این سوال 7 ماه قبل مطرح شد و 7 ماه قبل به این سوال پاسخ داده شده است. )
سلام گربه پرشین من حدود دوساله داری تب و عدم امکان تنفس کامل به دکتر مراجعه شده ولی از چهارشنبه تا کنون بهبودی نداشته شاید بدتر هم شده باشه . در عکس هایی که گرفتن احتمال میدن که ریه هایش آب آورده باشه ولی امروز میگفتن که لنف هاش دریره و کلیه هاش هم بزرگتر از حالت معمول هست. بهش ادرار آور و مسهل و آنتی بیوتیک تزریق کردن . بعد ازدو مرحله ادرار نوع تنفس فرقی نکرده. میشه راهنمایی کنید که من چکار باید انجما بدم ؟
( این سوال 7 ماه قبل مطرح شد و 7 ماه قبل به این سوال پاسخ داده شده است. )
شماره صفحه: 7 از 183