تمامی سوالات مطرح شده همراه با پاسخ
شماره صفحه: 1 از 192
درود بر شما. آیا کوآموکسی کلاو 625 رو برای عفونت متوسط دندان می توان برای گربه استفاده کرد؟ به چه میزان و چند روز؟ گربه من یکساله است. لارم به ذکره که با غذاهای دنتال میونه خوبی نداره.
( این سوال 4 روز قبل مطرح شد و 13 ساعت قبل به این سوال پاسخ داده شده است. )
سلام من چند ماه پیش یه گربه نر اسکاتیش سفید وخوشگل از یه پرورش دهنده گربه که تعداد زیادی گربه داشت خریدم و گربه ۳ ماه داشت همه چیز عالی بود و در ۶ ماهگی عقیمش کردیم و حدود یک ماه بعدش بیماری fip اش تایید شد و دکترش گفت به احتمال زیاد از جایی که گرفتیمش این بیمار رو داشته و ۴ روز پیش در ۷ ماهگی از دنیا رفت و تمام وسایلش رو ریختیم دور به خاطر شرایط روحی بد من و مادرم شاید بخوام یکی دیگه بگیرم ولی سوال دارم ۱_گربه ام رو مبل و پرده و لباس و ... می خوابید ایا ممکنه گربه بعدی از ویروس او در خانه fip بگیره ؟چطور ضدعفونی بشن که مطمئن شم ویروس از بین رفته ؟ ۲_این ویروس تا چند وقت در محیط زنده می ماند؟ ۳_چه نژاد هایی در کل مقاوم تراند؟ ۴_از کجا گربه بگیرم که گربه های سالم داره ؟شما جایی رو پیش نهاد می دید؟ ۵_اگه همون موقع قبل از خریدنش ازمایشات مخصوص انجام میدادیم می شد فهمید که بیماره؟یا حتما باید علائم داشته باشه؟ اگر هزینه ای برای سوالات باید تقدیم کنم مسئله ای نیست میپردازم
( این سوال 11 روز قبل مطرح شد و 8 روز قبل به این سوال پاسخ داده شده است. )
سلام من یه پرشین ماده دو ماه و نیم دارم و نوبت اول واکسنشم گرفته. دیروز بعد از اولین بار که اسهال و استفراغ داشت به کلینیک مراجعه کردیم و تشخیص پنلوکوپنی داده شد و سرم تراپی را براش شروع کردن و ازمایش خون دادیم که میزان گلوبول سفید خونش ۱۱ بود تا الان هر ۱۲ ساعت سرم گرفته که مجموعا ۴بار میشه استفراغ قطع شده و غذا و اب میخوره و حال عمومیش نسبتا خوبه اما امشب بعد از حدودا ۴۸ ساعت از تزریق سرم اول، دوباره ازمایش خون داد و گلبول سفید خونش به ۵رسیده این مقدار طبیعیه؟
( این سوال 21 روز قبل مطرح شد و 21 روز قبل به این سوال پاسخ داده شده است. )
با سلام و خسته نباشيد من يك سگ ميكس ژرمن و هاسكي دارم و نزديك ١ هفته اس نوك بيني سگ مثل جوش تخليه شده وقرمز و متورم و بعد از٤ روز ديدم كه يك قسمت از زخم ها دلمه بسته ميخواستم ببينم درماني داره ؟!
( این سوال 27 روز قبل مطرح شد و 27 روز قبل به این سوال پاسخ داده شده است. )
حدود یه هفته میشه گربه شش ماهه که واکسن هم نشده استفراغ خونی و اسهال خونی شده دامپزشک بردم دوبار انتی بیوتیک و سرم رینگر زدند بعد گفت اگه استفراغ و اسهالش خوب نشه زنده نمیمونه بعد از یه دامپزشک دیگه مشورت گرفتم گفتن قرص پنیسلین پودر کرده با سرنگ همراه با مایعات بهش بدین از همون روز اول اسهال و استفراغش قطع شده الان روز دوم که بهش قرص میدیم البته روزی دوبار میخواستم بپرسم غذایکه مقوی باشه بهش چی بدیم چون یک هفته میشه هیچی نخورده در ضمن چند روز انتی بیوتیک رو ادامه بدیم و در اخر چند روز طول میکشه تا سلامتی کامل حاصل کنه با تشکر
( این سوال 1 ماه قبل مطرح شد و 29 روز قبل به این سوال پاسخ داده شده است. )
سلام.من یه گربه ده ماهه نر عقیم شده دارم که از دیروز بی حال شده. استفراغ نداره و مدفوعش هم طبیعیه. اشتها هم داره غذا میخوره. خوابش هم زیاد نیست فقط بی حاله و اینکه یه مقدار کمی هم بازی میکنه. من حدس میزنم بخاطر سرما شاید یکم عفونت پیدا کرده باشه. چون تقریبا دو روزی هست فرش های خونه رو دادیم برای شستشو و خب خونه سرد شده تا حدودی. در حال حاضر اصلا شرایط مراجعه به دامپزشکی رو ندارم، میخواستم یه انتی بیوتیک خوراکی معرفی کنید بهش بدم. ممنون میشم بهم کمک کنید چون نمیتونم دکتر ببرمش فعلا
( این سوال 1 ماه قبل مطرح شد و 1 ماه قبل به این سوال پاسخ داده شده است. )
بنده قصد دارم حیوان خودم را به اتحادیه اروپا ببرم و فقط مشکل آزمایش تیتر هاری دارم و نزدیکترین آزمایشگاه ها در دبی و آنکارا هستن. البته شرکت های پستی از ارسال سرم امتناع میکنند. چه راهی برای حل این معضل وجود دارد.
( این سوال 1 ماه قبل مطرح شد و 1 ماه قبل به این سوال پاسخ داده شده است. )
سلام. من یه گربه ی پرشین نر یسال و نیمه دارم که از 3روز پیش بطور ناگهانی دچار هماچوری شد. در ابتدا حجم ادرار متوسط بود ولی رفته رفته حجم ادرار کمتر شد و گربم مدت طولانی داخل ظرف خاکش برای دفع ادرار میموند. بعدش ب شدت بی حال شد و دیگه بازیگوشی نمیکرد و بجز برای دفع ادرار از جاش بلند نمیشد.. اونو به دامپزشک بردم دمای رکتالش رو گرف و 39/9 با تشخیص عفونت ادراری براش آنتی بیوتیک های قوی سفتیفور و تریپریم شروع کردن.. با وجود دریافت انتی بیوتیک روز دوم هم تب خفیف 39/3داشت و مجددا دوز دومشو گرف.. اما هنوز هم گربه برا دفع ادرار تلاش زیادی میکنه و همچنان هماچوری داره..که البته میزان خون ادرار کمتر شده اما تلاش زیادی برای دفع حجم بسیار کمی از ادرار میکنه. میخواستم بدونم آیا ممکنه این علایم بخاطر سنگ مثانه یا مشکل دیگه ای باشه؟ برای پاسخ آنتی بیوتیکی چه مقدار زمانی لازمه تا هماچوری و علایمش برطرف بشه؟ آیا این ادامه دار بودن علایم میتونه نشون بده تشخیص دیگه ای درمیونه؟
( این سوال 1 ماه قبل مطرح شد و 1 ماه قبل به این سوال پاسخ داده شده است. )
باسلام مدتی است شکم گربه ام بزرگ شده خیلی رنج میکشداشتهایش هم کم شده ولی مردنی هم نیست باید چکارکنم؟ ممنون
( این سوال 1 ماه قبل مطرح شد و 1 ماه قبل به این سوال پاسخ داده شده است. )
با سلام براي سگ ١٠ كيلو و نيم براي حساسيت پوستي چه مقدار هيروكسي زين بايد داد؟
( این سوال 2 ماه قبل مطرح شد و 2 ماه قبل به این سوال پاسخ داده شده است. )
سلام وقت بخیر من یه بچه گربه پیدا کردم الان ۶ماهه با ما زندگی می‌کنه چند روزه سمت چپ پهلوش ورم کرده و هرروز بزرگتر میشه آب و غذاش کم شده بیشتر می‌خوابه و اینکه دفع نداره البته اسهال و استفراغ هم نداره چون از آدمای دیگه می‌ترسه نمیتونم ببرمش پیش دامپزشک لطفاً کمکم کنید
( این سوال 2 ماه قبل مطرح شد و 2 ماه قبل به این سوال پاسخ داده شده است. )
با سلام و احترام من گربه ام رو که تو ماه 6 هست عقیم کردم و الان سه روزه دارم بهش سفیکسیم میدم(هر 12 ساعت 1.5 سی سی) تا کی باید ادامه بدم؟
( این سوال 2 ماه قبل مطرح شد و 2 ماه قبل به این سوال پاسخ داده شده است. )
گربه من دوساله نیمه و ماده عقیم شده ست نژادش دی اس اچ هست و رنگش سیاه وسفیده تابستون که موهاشو کوتاه کردم موهای مشکیش به رنگ قهوه ای دراومد غذا هم نوترد یانگ فیمیل رویال کنین و پوچ رویال میخوره خوردن قرص ضدانگل و واکسناسیون هم سر موعد براش انجام میشه نسبت به قبل هم هیچ تغییری نه در اشتها و نه درعادات زندگیش داشته فقط مرداد ماه مبتلا به عفونت ریه و برونشیت شد که با انتی بیوتیک تراپی و کورتون تراپی درمان شد در حال حاضر ظاهرا مشکلی نداره ولی تغییر رنگ موهاش منو نگران کرده
( این سوال 3 ماه قبل مطرح شد و 2 ماه قبل به این سوال پاسخ داده شده است. )
گربه من،چند هفته ای است که یکی از پستانهایش خیلی تورم کرده و چون اونو ۲ سال پیش از خیابون پیدا کردم،نمیتونم به دامپزشک ببرم،تا حالا دو تا زایمان داشته اولی ۴ تا ولی تو دومی ۳ تا بچه بدنیا آورد که دوتاش مرده بودن،آیا او الان سرطان داره،ولی نه کاهش وزنی داشته و نه چیز دیگه،اون بچه ای که هم زنده مونده فقط از این پستان شیر میخوره.لطفا کمکم کنید.
( این سوال 3 ماه قبل مطرح شد و 3 ماه قبل به این سوال پاسخ داده شده است. )
من یه گربه ی دو ماهه ی پرشین دارم بعد از خریدنش به مرور بینیش از رنگ سفید به قهوه ای تغییر رنگ پیدا کرد یه بار سعی کردیم با کمی مایع دستشویی بینیش رو بشوریم مقدارش خیلی کم بود و زود پاک شد بعدش با دستمال روشو پاک کردیم که پوسته های قهوه ای رنگ ازش جدا شد و کل موهای بینیش کنده شد بردم پیش دامپزشک پماد کتوکونازل داد اما بعد یه هفته بهتر نشده باید چیکار کنم؟
( این سوال 3 ماه قبل مطرح شد و 3 ماه قبل به این سوال پاسخ داده شده است. )
شماره صفحه: 1 از 192